Bezpieczeństwo IT

Ekran System

Ekran System jest nowoczesnym rozwiązaniem dla Twojej firmowej sieci, które umożliwia monitorowanie użytkowników i administratorów. Będąc zainstalowanym na serwerze lub stacji roboczej, Ekran Client nagrywa wszystkie sesje zalogowanych użytkowników, jednocześnie zapisując metadane takie jak nazwy aktywnych aplikacji, nazwy aktualnie otwartych okien, adresy URL, naciśnięcia klawiszy, itd.

Ekran System dostarcza pełną funkcjonalność odtwarzania wszystkich nagrywanych sesji, a także łatwe wyszukiwanie w oparciu o metadane. Możesz szybko znaleźć kluczowe zdarzenia, aby zbadać każdy incydent i przeprowadzić analizę działań swoich pracowników, administratorów lub zewnętrznych firm świadczących usługi.

Dzięki łatwości zrozumienia i wykorzystaniu formatu zapisu wideo, nic się przed Tobą nie ukryje: nadużycie wewnętrznych danych, kontakty z konkurencją, korupcja danych i infrastruktury, kwestie nadużyć finansowych, itd.

Ekran System został zaprojektowany do pracy na serwerach i stacjach roboczych w firmowej sieci. Jego głównym zadaniem jest nagrywanie wszystkiego co się dzieje na ekranie komputerów w Twojej infrastrukturze IT.


Ekran Workstation Client nagrywa wszystkie lokalne i zdalne sesje użytkowników na stacjach roboczych, podczas gdy Ekran Server Client nagrywa wszystkie jednoczesne sesje terminalowe i zdalne na serwerach. Możesz również dołączyć do każdej sesji, aby „na żywo” zobaczyć co się dzieje. Cały system zarządzany jest z poziomu konsoli opartej o przeglądarkę internetową.

Wbudowane narzędzia takie jak natychmiastowe alerty, wyszukiwanie zajść lub generowanie raportów, pozwalają przeprowadzić analizę jeszcze łatwiej. Ekran System dostarcza wszystkie rezultaty w postaci nagranie wideo, tak więc nie będziesz potrzebował dodatkowych specyficznych zabezpieczeń lub eksperckiej wiedzy technicznej.
Ekran System pozwala na zdalne instalowanie/odinstalowanie/konfigurację klientów na fizycznych i wirtualnych maszynach w sieci, a także serwerach terminalowych, przy użyciu centralnej konsoli opartej o przeglądarkę internetową. Wszystkie komponenty systemu są zoptymalizowane pod kątem wykorzystanie zasobów:

• Minimalna ilość miejsca na dysku do przechowywania nagrań
• Minimalne obciążanie CPU
• Minimalny wpływ na wydajność sieci

Te funkcje, a także pełna integracja z Active Directory pozwala aplikacji Ekran System na łatwe wpasowanie się do Twojej infrastruktury IT.


1.2 Szczegółowe informacje
Ekran System jest oprogramowaniem agentowym pozwalającym na nagrywanie wszystkich aktywności użytkowników zwykłych i uprzywilejowanych, zarówno na serwerach, jak i stacjach roboczych (Windows, Linux, Unix, Citrix). Rozwiązanie to może być także stosowane w modelu bastion-host. Konsola zarządzania oparta jest o interfejs webowy, co umożliwia dostęp do Ekran System z poziomu każdej przeglądarki.

Podstawowa funkcjonalność.

Monitoring.
Ekran System tworzy łatwy w przeszukiwaniu film wideo w postaci zrzutów ekranu, które są powiązane z metadanymi. Sesja nagrywana jest dla każdego użytkownika, niezależnie od tego skąd jest zainicjowana i jaki protokół jest użyty. Rozwiązanie monitoruje wszystkie sesje, niezależnie od uprawnień użytkownika. Nasz agent jest chroniony przed nieautoryzowanymi próbami jego blokowania, które mogą zostać wykonywane przez użytkowników, nawet tych z najwyższymi uprawnieniami administracyjnymi.

Alerty.
Rozwiązanie Ekran System jest rozwiązaniem proaktywnym, gdyż zapewnia powiadomienia w czasie rzeczywistym, które można dowolnie skonfigurować, aby zawiadomić audytorów o podejrzanych działaniach wykonywanych przez monitorowanych użytkowników. Każde powiadomienie o zagrożeniu zawiera link do odpowiedniego nagrania wideo.

Sesje na żywo i blokowanie.
Osoba monitorująca może połączyć się na żywo do sesji użytkownika przy użyciu linku w powiadomieniach alarmowych lub ogólnej liście sesji. Osoba taka może również zablokować użytkownikowi jakąkolwiek sesję, zmuszając go do wylogowania się i zapobiega w ten sposób przed kolejnymi próbami zalogowania się takiego użytkownika, dopóki nie zostanie on ręcznie odblokowany z „czarnej listy”.

Zarządzanie USB.
Ekran System zawiera opcje zarządzania urządzeniami USB. Rozwiązanie może być skonfigurowane do zapisywania szczegółów, alertów, a także opcjonalnie może blokować różne typy urządzeń USB podłączonych do monitorowanych serwerów.

Raporty.
Rozwiązanie to zapewnia wszechstronną funkcjonalność raportowania, w tym raporty generowane natychmiastowo, zaplanowane okresowe raporty oraz interaktywne dashboardy.

Uprawnienia użytkowników.
Uprawnienia użytkowników są zintegrowane z Active Directory. Dodatkowo rozwiązanie dostarcza możliwość zarządzania indywidualnymi uprawnieniami przy dostępie do wybranych nagrań i konfiguracji agenta. Wszystkie akcje użytkowników w systemie, włącznie z dostępem do nagrań, są rejestrowane.

Wspierane bazy danych.
Obecnie Ekran system obsługuje dwa typy bazy danych do przechowywania zapisów: Firebird i MS SQL. Istnieje możliwość rozdzielenia przechwyconych danych binarnych i metadanych. Metadane mogą być przechowywane w bazie danych, a dane binarne na dyskach sieciowych.

Architektura i wydajność.
Ekran System to rozwiązanie wysokiej dostępności.
Będąc wdrożonym jako dystrybuowany system agentowy, Ekran System równoważy ruch i unika wszelkich możliwych „wąskich gardeł” związanych z wydajnością, co jest nieodłącznym problemem rozwiązań opartych o proxy i bastion host.

Ekran System może również monitorować infrastrukturę, będąc zainstalowanym na serwerze bastion host.
Rozwiązanie zapewnia prostą, zdalną instalację agenta, łatwe opcje zarządzania nim, a także jego automatyczną aktualizację.

1.3 Architektura

Ekran System zawiera 3 główne komponenty

• Ekran Server
• Ekran Management Tool
• Ekran Client

Ekran Server jest rdzeniem systemu. Jest używany do przechowywania danych dostarczonych przez aplikacje klienckie Ekran Client, zainstalowane na wybranych komputerach. Ekran Management Tool posiada interfejs webowy, aby dostarczyć Ci łatwy dostęp do ustawień i zarządzania. Możesz zdalnie instalować i konfigurować klientów Ekran Client, zarządzać uprawnieniami użytkowników, ustawiać alerty dla specyficznych wydarzeń, itp. – z każdego komputera z przeglądarką www. Management Tool dostarcza również łatwy i przejrzysty interfejs dla wyszukiwania, oglądania i analizowania nagranych sesji.

 W sprawie pytań proszę o kontakt z Działem Handlowym

tel. 61/8942981
e-mail dh@silpol.pl