Bezpieczeństwo IT

Backup CommVault

Oprogramowanie Commvault Next Generation (V11) jest najnowszą wersją produktu do zarządzania danymi firmy Commvault. Jako jedyne rozwiązanie klasy Enterprise oferuje zintegrowaną platformę zarówno dla zadań backupu jak i archiwizacji danych.
To nowatorskie podejście zostało docenione przez wiele instytucji i firm na całym świecie a także przez firmę Gartner, gdzie od pięciu lat jest oceniana jako niekwestionowany lider w obszarze backupowym.

Commvault dostarcza przedsiębiorstwom lepsze, bardziej efektywne kosztowo i zautomatyzowane rozwiązania do ochrony, zarządzania i dostępu do danych, pozwalające na wykorzystanie rzeczywistej wartości biznesowej danych i informacji.
Proponowane rozwiązanie znacząco obniża przyszłe koszty używania systemu kopii zapasowych i archiwizacji oraz jego zarządzania poprzez dostarczenie jednego rozwiązania, łączącego takie funkcjonalności jak:

 • System kopii zapasowych – bezpieczeństwo danych przedsiębiorstwa
 • Archiwizacja danych – obniżenie zapotrzebowania na najdroższą warstwę pamięci masowej
 • Deduplikacja - redukcja potrzebnej na kopie zapasowe przestrzeni
 • Centralny dostęp do danych i centralne zarządzanie danymi przedsiębiorstwa – jeden produkt z jednym bezpiecznym punktem dostępu
 • Centralne zarządzanie infrastrukturą kopii zapasowych, archiwizacji i przeszukiwania danych – podnosi bezpieczeństwo przedsiębiorstwa i umożliwia szybki wgląd w składowane dane
 • Różnicowanie uprawnień administratorów i użytkowników platformy – administratorzy mogą mieć ograniczony do niezbędnego minimum dostęp do wrażliwych danych
 • Disaster Recovery – szybkie przywracanie systemów i danych po awarii
 • Zintegrowane wsparcie dla backupu stacji roboczych i laptopów
 • Wsparcie dla najnowszych wersji produktów np. SAP HANA, Windows 2012 R2
 • I wiele innych

 

Powyższe funkcjonalności bezpośrednio przekładają się na bardzo korzystne wskaźniki ROI (Return On Investment) i TCO (Total Cost of Ownership) związane z implementacją i użytkowaniem Commvault V11.

 

Wykazane powyżej korzystne wskaźniki uzyskiwane są dzięki obniżeniu następujących kosztów:

 • Specjalizowanych i drogich pamięci masowych i serwerów – Commvault nie potrzebuje do przechowywania kopii zapasowych drogich pamięci masowych, umożliwia obniżenie kosztów o około 50% w stosunku do tradycyjnych rozwiązań
 • Jeden wspólny storage dla dowolnych danych – dodatkowe oszczędności poprzez stworzenia wspólnego repozytorium dla danych czy to backupowanych czy archiwizowanych
 • Czynności administracyjne i szkolenia pracowników – Commvault oferuje funkcjonalności backupu, archiwizacji oraz e-discovery w jednym produkcie, nie ma potrzeby szkolenia administratorów z kilku produktów, realizujących różne aspekty zarządzania danymi
 • Utrzymania – Commvault, to jeden kontrakt serwisowy dla wielu funkcjonalności
 • Rozbudowy – Commvault poprzez brak konieczności wykorzystania specjalizowanych oraz drogich pamięci masowych do składowania kopii zapasowych umożliwia nieograniczoną rozbudowę infrastruktury informatycznej
 • Olbrzymia skalowalność – jedna jednostka administracyjna może zarządzać do 10 000 serwerów
 • Wymienione powyżej elementy stanowią tylko część szerokiego spektrum możliwości oprogramowania Simpana i korzyści z nich wynikających.  

 

Profil firmy Commvault
Firma Commvault została założona dwadzieścia lat temu w celu umożliwienia przedsiębiorstwom lepszego zabezpieczania i zarządzania swoimi danymi, a także uzyskiwania dzięki nim lepszej wartości biznesowej.

W chwili obecnej firma posiada ponad 20 000 klientów i liczba ta stale rośnie, a jej działalność jest ukierunkowana na uwalnianie firm z całego świata od złożoności i nadmiernych kosztów. Swoją ofertę kierujemy do firm, które myślą przyszłościowo, są odważne i chętne do wprowadzania zmian, które pozwolą im w nowoczesny i optymalny kosztowo sposób zarządzać danymi przedsiębiorstwa.

Spółka Commvault jest notowana na giełdzie i zajmuje się tworzeniem oprogramowania do zarządzania danymi i informacjami, a jej siedziba znajduje się w Oceanport w stanie New Jersey. Dzięki najlepszemu w branży rozwiązaniu do tworzenia kopii zapasowych - oprogramowaniu Simpana, mamy bardzo silną pozycję na tym rynku. Klienci wybierają nas ze względu na możliwość dostarczania kompletnych rozwiązań zapewniających wysoką skalowalność i niespotykaną wcześniej kontrolę w zakresie danych oraz kosztów.

Firma Commvault zyskała miano lidera w ramach raportu Gartnera w obszarze backupu piąty raz z rzędu oraz po raz kolejny uplasowała się w kwadracie liderów w obszarze archiwizacji. Wierzymy, że jest to potwierdzenie, iż nasze unikalne podejście i rozwijanie jednej platformy jest doceniane przez tysiące firm na całym świecie.

 


Gartner: 2015 Magic Quadrant for Enterprise Backup Software and Integrated Appliances

Wiodące firmy technologiczne takie jak: Hitachi Data Systems, Microsoft, NetApp, VMware, Huawei, Novell, HP, Oracle, Bull, Fujitsu, SAP zawarły partnerstwo z firmą Commvault.

Firma Commvault została założona w 1988 r. jako grupa zajmująca się tworzeniem produktów, skupiona w ramach firmy Bell Labs, a następnie została uznana za strategiczną jednostkę biznesową firmy AT&T Network Systems. W 1996 r. firma ta została wyodrębniona jako oddzielne przedsiębiorstwo.

Od tego czasu, w trakcie 20 lat, firma Commvault rozwinęła się w ogromnym zakresie, wprowadziła wiele pionierskich innowacji, które wpłynęły na kształt branży, a także zyskała miano szanowanego lidera w dziedzinie zarządzania danymi i informacjami.
01 kwietnia 2013 r. firma utworzyła region Europy Wschodniej, w tym oddział w Polsce, który świadczy lokalne wsparcie dla klientów z tego obszaru.

Filozofią firmy Commvault jest rozwój zintegrowanej platformy zamiast integrowania rozwiązań.

Oprogramowanie dostarcza niezrównane zalety i korzyści z prawdziwie holistycznego podejścia do zarządzania danymi. Jest to jednen produkt, który zawiera indywidualnie licencjonowane moduły – wszystkie zbudowane na jednej platformie o jednolitym kodzie - do analizy, tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania, replikacji, archiwizacji i wyszukiwania danych.

 Wykorzystując mocne strony tej "wspólnej" platformy, każdy moduł zapewnia niezrównaną wydajność i funkcjonalność w porównaniu z alternatywnymi rozwiązaniami punktowymi. Ponieważ moduły są indywidualnie licencjonowane, użytkownicy mają możliwość wyboru tych, które spełniają bieżące potrzeby i aktywować dodatkowe, kiedy pojawiają się nowe wymagania. To unikalne podejście do zarządzania danymi zapewnia następujące rozwiązania:

Nowoczesna Ochrona Danych: Skuteczna ochrona, zarządzanie i dostęp do krytycznych danych w dowolnej warstwie pamięci, eliminując ryzyko i minimalizując wpływ na systemy produkcyjne. Nowoczesna ochrona danych pozwala szybko odzyskać krytyczne aplikacje biznesowe przy użyciu zaawansowanego zarządzania kopiami migawkowymi poprzez funkcję IntelliSnap®, zmniejszyć okno backupowe i wpływ na klienta poprzez deduplikację na źródle, i zautomatyzować podział na warstwy pamięci na dyskach, taśmach i zasobach w chmurze.

Ochrona Maszyn Wirtualnych i Zarządzanie Chmurą: Oprogramowanie Commvault zapewnia jednolitą ochronę i odzyskiwanie danych maszyn wirtualnych. Ponadto, dla pełnej ochrony środowiska wirtualnego i odzyskiwania danych po awarii, zapewnia zaawansowane funkcje, takie jak automatyczne wykrywanie maszyn wirtualnych, ochronę opartą o szybkie migawki, błyskawiczne odzyskiwanie maszyn, samoobsługowe odzyskiwanie danych,tworzenie maszyn wirtualnych w chmurze i archiwizacja maszyn w oparciu o polityki.

Ochrona danych na desktopach/laptopach: Technologia Commvault Edge® pozwala szybko i elastycznie wdrożyć rozwiązanie w zakresie ochrony danych dla tysięcy użytkowników zarządzanych z poziomu jednej konsoli. Rozwiązanie oferuje kopie zapasowe dla laptopów i desktopów, webowe i mobilne aplikacje dla bezpiecznego dostępu, synchronizację i udostępnianie plików, zoptymalizowaną deduplikację i harmonogramy, oraz zaawansowane możliwości eDiscovery.

Archiwizacja, Analiza i Wyszukiwanie: Zintegrowana archiwizacja, backup i analiza danych w jednym procesie z przełomową technologią OnePass ™ do wyeliminowania złożoności operacyjnej i redukcji kosztów. Archiwizacja systemów plików, wiadomości e-mail i baz danych pozwala zmniejszyć wykorzystanie produkcyjnych pamięci masowych i poprawić wydajność aplikacji. Wykorzystanie raportów pozwala określić najlepszą strategię zarządzania danymi. Wykorzystanie funkcji wyszukiwania zapewnia szybki dostęp do danych użytkownika końcowego i przyspieszenie operacji eDiscovery.

 

W sprawie pytań proszę o kontakt z Działem Handlowym

 

tel. 61/8942981

e-mail dh@silpol.pl