Bezpieczeństwo IT

Oprogramowanie antywirusowe Bitdefender w walce z WannaCry

Użytkownicy Bitdefender nie muszą przejmować się najgroźniejszym typem ransomware na świecie.
Są chronieni!
Zaawansowana technologia wykrywania, opracowana przez ekspertów Bitdefender, zablokowała ataki WannaCry w mgnieniu oka.

Na pewno już słyszałeś o nowym ataku ransomware, o nazwie WannaCry, który zainfekował ponad 185,000 komputerów na całym świecie, prawda? Atak ten był oparty na exploicie zero-day, który umożliwiał łatwe przemieszczanie się z jednego komputera do kolejnego i szyfrowanie wszystkich danych, które były na nich przechowywane.

Drogi Partnerze nie musisz się już martwić! Zaawansowana technologia Bitdefender pozwolił Tobie zwalczyć to zagrożenie, gdy tylko pojawi się na horyzoncie. Użytkownicy Bitdefender mogą mieć pewność, że ich dane są bezpieczne przez cały czas.

Być może jednak wcale nie słyszałeś o ataku WannaCry?
Oto krótkie streszczenie:

W odróżnieniu od innych typów ransomware, WannaCry nie rozprzestrzenia się poprzez zainfekowane wiadomości e-mail, czy linki. Zamiast tego, wykorzystuje luki w zabezpieczeniach systemu Windows, aby automatycznie włamać się do komputera ofiary. Według licznych raportów, ten typ ransomware został opracowany przez NSA (National Security Agency) w Stanach Zjednoczonych jako broń cybernetyczna, ale wyciekł do sieci przed kwietniem tego roku wraz ze ściśle tajnymi danymi…

Ponieważ ten wybuch epidemii dotyczy ogromnej liczby użytkowników komputerów na całym świecie, eksperci Bitdefender aktywnie pracują nad bezpłatnym narzędziem do odszyfrowania, aby pomóc ofiarom odzyskać informacje bez płacenia okupu.

dodano: 19.05.2017

 

więcej aktualności