Bezpieczeństwo IT

Aktualności

Strona: 2 z 19

 

Oprogramowanie antywirusowe Bitdefender w walce z WannaCry

Użytkownicy Bitdefender nie muszą przejmować się najgroźniejszym typem ransomware na świecie.
Są chronieni!
Zaawansowana technologia wykrywania, opracowana przez ekspertów Bitdefender, zablokowała ataki WannaCry w mgnieniu oka.

Na pewno już słyszałeś o nowym ataku ransomware, o nazwie WannaCry, który zainfekował ponad 185,000 komputerów na całym świecie, prawda? Atak ten był oparty na exploicie zero-day, który umożliwiał łatwe przemieszczanie się z jednego komputera do kolejnego i szyfrowanie wszystkich danych, które były na nich przechowywane.

Drogi Partnerze nie musisz się już martwić! Zaawansowana technologia Bitdefender pozwolił Tobie zwalczyć to zagrożenie, gdy tylko pojawi się na horyzoncie. Użytkownicy Bitdefender mogą mieć pewność, że ich dane są bezpieczne przez cały czas.

Być może jednak wcale nie słyszałeś o ataku WannaCry?
Oto krótkie streszczenie:

W odróżnieniu od innych typów ransomware, WannaCry nie rozprzestrzenia się poprzez zainfekowane wiadomości e-mail, czy linki. Zamiast tego, wykorzystuje luki w zabezpieczeniach systemu Windows, aby automatycznie włamać się do komputera ofiary. Według licznych raportów, ten typ ransomware został opracowany przez NSA (National Security Agency) w Stanach Zjednoczonych jako broń cybernetyczna, ale wyciekł do sieci przed kwietniem tego roku wraz ze ściśle tajnymi danymi…

Ponieważ ten wybuch epidemii dotyczy ogromnej liczby użytkowników komputerów na całym świecie, eksperci Bitdefender aktywnie pracują nad bezpłatnym narzędziem do odszyfrowania, aby pomóc ofiarom odzyskać informacje bez płacenia okupu.

dodano: 19.05.2017


 

Ochrona przed Ransomware WannaCry

Atak ransomware WannaCry odbił się szerokim echem w mediach na całym świecie.

Ponad 200 tys. komputerów zaatakowanych w 150 krajach robi wrażenie.

Ciężko oszacować jak wielkie koszty spowodował ten atak, zarówno w postaci okupu, jaki trzeba zapłacić za odzyskanie danych, jak i z powodu przerw w funkcjonowaniu zainfekowanych podmiotów.

Specjaliści i analitycy przewidują, że to nie koniec. Kolejne odmiany oprogramowania będą atakować użytkowników, którzy nie zdążą się przygotować. Krytyczne będą najbliższe tygodnie, gdy pomimo szerokiego nagłośnienia problemu nadal pozostało wielu użytkowników, którzy nie zabezpieczyli swoich systemów.

 

Bezpieczeństwo naszych partnerów jest dla nas bardzo ważne. Jako, że dysponujemy w naszej ofercie oprogramowaniem marki Sophos i ich flagowym produktem Intercept X, pragniemy podzielić się z Państwem BEZPŁATNĄ możliwością ochrony.

Intercept X to oprogramowanie, które w sposób proaktywny chroni przed kolejnymi odmianami złośliwego oprogramowania. Podobnie było podczas ostatniego ataku, gdzie użytkownicy Intercept X nie musieli czekać na aktualizacje i otrzymali pełną ochronę od samego początku ataku.

 

Pod poniższym linkiem znajdą Państwo 30-dniową, bezpłatną wersję oprogramowania Intercept X: sophos_trial

Dzięki niej zabezpieczą się Państwo przed najbliższymi atakami, które niewątpliwie nastąpią.

Warto działać jak najszybciej. Więcej o WannaCry można przeczytać w artykule na naszym blogu: jak walczyć

dodano: 18.05.2017


 

Sophos PROMOCJA!

Zdobądź 100% rabatu na urządzenie Sophos SG lub XG Firewall! Wystarczy, że do nowego urządzenia z serii przeznaczonej dla średnich przedsiębiorstw zakupisz do 3 letnie licencje bezpieczeństwa Fullguard.

 

Zdobądź 50% rabatu na produkty do ochrony stacji roboczych, urządzeń mobilnych i serwerów! Zapoznaj się z rozwiązaniami Sophos Endpoint, Mobile i Server Protection.

 

Szczegóły w linku poniżej zapraszamy

http://sophos-promo.fen.pl/

dodano: 16.05.2017


 

Konferencja - w obliczu aktualnych zagrożeń IT

W dniu 11-go kwietnia 2017r. w siedzibie Silpol Sp. z o.o., ul. Rolna 16, 62-070 Dąbrowa k/Poznania odbyła się konferencja organizowana wspólnie z Cisco Systems Poland Sp. z o.o. oraz RRC Poland Sp. z o.o. zatytułowana: „W obliczu aktualnych zagrożeń IT. Jak się bronić z pomocą Cisco Security„. Uczestnicy zostali zapoznani ze współczesnymi zagrożeniami bezpieczeństwa IT oraz sposobami ochrony przed atakami na infrastrukturę teleinformatyczną. Chcielibyśmy podziękować wszystkim gościom za uczestnictwo oraz aktywny udział w dyskusjach. Zapraszamy serdecznie na kolejne wydarzenia organizowane wspólnie z naszymi partnerami technologicznymi.

dodano: 14.04.2017


 

Kolejny rok wspólnie z G DATA Software

Z przyjemnością informujemy Państwa, iż z początkiem marca 2017 roku przedłużyliśmy Partnerstwo z G DATA Software. Jednocześnie chcielibyśmy poinformowac, że jeden z naszych najlepszych informatyków ukończył specjalistyczne i wymagające szkolenia certyfikacyjne G DATA na poziomie Sales Associate oraz Sales Professional.

 

dodano: 14.03.2017