Bezpieczeństwo IT
Strona: 1 z 19

 

Partnerstwo Nakivo Gold

Miło nam donieść, że firma Silpol Sp. z o. o. uzyskała partnerstwo o najwyższym statusie Nakivo Gold.

dodano: 12.02.2019


 

Kompetencje w zakresie platformy Power System

Miło nam poinformować, że firma Silpol Sp. z o. o. potwierdziła swoje kompetencje i wiedzę w zakresie platformy systemowej IBM Power System poprzez zdanie certyfikatów:

Test C9010-260: IBM Power Systems with POWER8 Sales Skills V2
Test C9010-262: IBM Power Systems with POWER8 Enterprise Technical Sales Skills V2

dodano: 12.02.2019


 

Szkolenie „Powrót do Szkoły QNAP”

W ostatnich tygodniach nasi pracownicy Działu Handlowego: Grzegorz Filipiak, Andrzej Skomra oraz Marek Burzyński brali udział w szkoleniach organizowanych przez Qnapa na temat swoich rozwiązań. Cykl szkoleń organizowany był pod wspólną nazwą „Powrót do Szkoły QNAP”. Bardzo dziękujęmy autoryzowanemu trenerowi Łukaszowi Milic za wkład i organizację tego przedsięwzięcia. Wiedza zdobyta podczas szkolenia bardzo nam się przyda w rozmowach z klientami przy doborze rozwiązań firmy Qnap.

dodano: 20.11.2017


 

Sophos XG Firewall – Certified Engineer

Miło nam donieść iż w dniach od 8 do 11 listopada b.r. nasi pracownicy z działu technicznego Piotr Kościański oraz Piotr Maćkowiak brali udział w certyfikowanym szkoleniu w zakresie Sophos XG Firewall – Certified Engineer.

 

Kurs dedykowany był dla specjalistów i inżynierów, którzy zajmować  się mają demonstrowaniem i testowym wdrażaniem rozwiązania Sophos XG Firewall.
Szkolenie techniczne skupiło się na rozwiązaniu do ochrony sieci, prezentujące jego główne cechy techniczne, możliwości konfiguracyjne jak i wyróżniki na tle konkurencji. Zdobyta podczas kursu wiedza pozwala na przygotowanie wstępnego projektu, prezentację działającego rozwiązania jak i wykonanie prostego wdrożenia u klienta. Kursy miały charakteru warsztatu. Na koniec odbył się egzamin potwierdzający zdobytą wiedzę.

dodano: 14.11.2017


 

Oprogramowanie antywirusowe Bitdefender w walce z WannaCry

Użytkownicy Bitdefender nie muszą przejmować się najgroźniejszym typem ransomware na świecie.
Są chronieni!
Zaawansowana technologia wykrywania, opracowana przez ekspertów Bitdefender, zablokowała ataki WannaCry w mgnieniu oka.

Na pewno już słyszałeś o nowym ataku ransomware, o nazwie WannaCry, który zainfekował ponad 185,000 komputerów na całym świecie, prawda? Atak ten był oparty na exploicie zero-day, który umożliwiał łatwe przemieszczanie się z jednego komputera do kolejnego i szyfrowanie wszystkich danych, które były na nich przechowywane.

Drogi Partnerze nie musisz się już martwić! Zaawansowana technologia Bitdefender pozwolił Tobie zwalczyć to zagrożenie, gdy tylko pojawi się na horyzoncie. Użytkownicy Bitdefender mogą mieć pewność, że ich dane są bezpieczne przez cały czas.

Być może jednak wcale nie słyszałeś o ataku WannaCry?
Oto krótkie streszczenie:

W odróżnieniu od innych typów ransomware, WannaCry nie rozprzestrzenia się poprzez zainfekowane wiadomości e-mail, czy linki. Zamiast tego, wykorzystuje luki w zabezpieczeniach systemu Windows, aby automatycznie włamać się do komputera ofiary. Według licznych raportów, ten typ ransomware został opracowany przez NSA (National Security Agency) w Stanach Zjednoczonych jako broń cybernetyczna, ale wyciekł do sieci przed kwietniem tego roku wraz ze ściśle tajnymi danymi…

Ponieważ ten wybuch epidemii dotyczy ogromnej liczby użytkowników komputerów na całym świecie, eksperci Bitdefender aktywnie pracują nad bezpłatnym narzędziem do odszyfrowania, aby pomóc ofiarom odzyskać informacje bez płacenia okupu.

dodano: 19.05.2017