Bezpieczeństwo IT
Strona: 1 z 18

 

Szkolenie „Powrót do Szkoły QNAP”

W ostatnich tygodniach nasi pracownicy Działu Handlowego: Grzegorz Filipiak, Andrzej Skomra oraz Marek Burzyński brali udział w szkoleniach organizowanych przez Qnapa na temat swoich rozwiązań. Cykl szkoleń organizowany był pod wspólną nazwą „Powrót do Szkoły QNAP”. Bardzo dziękujęmy autoryzowanemu trenerowi Łukaszowi Milic za wkład i organizację tego przedsięwzięcia. Wiedza zdobyta podczas szkolenia bardzo nam się przyda w rozmowach z klientami przy doborze rozwiązań firmy Qnap.

dodano: 20.11.2017


 

Sophos XG Firewall – Certified Engineer

Miło nam donieść iż w dniach od 8 do 11 listopada b.r. nasi pracownicy z działu technicznego Piotr Kościański oraz Piotr Maćkowiak brali udział w certyfikowanym szkoleniu w zakresie Sophos XG Firewall – Certified Engineer.

 

Kurs dedykowany był dla specjalistów i inżynierów, którzy zajmować  się mają demonstrowaniem i testowym wdrażaniem rozwiązania Sophos XG Firewall.
Szkolenie techniczne skupiło się na rozwiązaniu do ochrony sieci, prezentujące jego główne cechy techniczne, możliwości konfiguracyjne jak i wyróżniki na tle konkurencji. Zdobyta podczas kursu wiedza pozwala na przygotowanie wstępnego projektu, prezentację działającego rozwiązania jak i wykonanie prostego wdrożenia u klienta. Kursy miały charakteru warsztatu. Na koniec odbył się egzamin potwierdzający zdobytą wiedzę.

dodano: 14.11.2017


 

Oprogramowanie antywirusowe Bitdefender w walce z WannaCry

Użytkownicy Bitdefender nie muszą przejmować się najgroźniejszym typem ransomware na świecie.
Są chronieni!
Zaawansowana technologia wykrywania, opracowana przez ekspertów Bitdefender, zablokowała ataki WannaCry w mgnieniu oka.

Na pewno już słyszałeś o nowym ataku ransomware, o nazwie WannaCry, który zainfekował ponad 185,000 komputerów na całym świecie, prawda? Atak ten był oparty na exploicie zero-day, który umożliwiał łatwe przemieszczanie się z jednego komputera do kolejnego i szyfrowanie wszystkich danych, które były na nich przechowywane.

Drogi Partnerze nie musisz się już martwić! Zaawansowana technologia Bitdefender pozwolił Tobie zwalczyć to zagrożenie, gdy tylko pojawi się na horyzoncie. Użytkownicy Bitdefender mogą mieć pewność, że ich dane są bezpieczne przez cały czas.

Być może jednak wcale nie słyszałeś o ataku WannaCry?
Oto krótkie streszczenie:

W odróżnieniu od innych typów ransomware, WannaCry nie rozprzestrzenia się poprzez zainfekowane wiadomości e-mail, czy linki. Zamiast tego, wykorzystuje luki w zabezpieczeniach systemu Windows, aby automatycznie włamać się do komputera ofiary. Według licznych raportów, ten typ ransomware został opracowany przez NSA (National Security Agency) w Stanach Zjednoczonych jako broń cybernetyczna, ale wyciekł do sieci przed kwietniem tego roku wraz ze ściśle tajnymi danymi…

Ponieważ ten wybuch epidemii dotyczy ogromnej liczby użytkowników komputerów na całym świecie, eksperci Bitdefender aktywnie pracują nad bezpłatnym narzędziem do odszyfrowania, aby pomóc ofiarom odzyskać informacje bez płacenia okupu.

dodano: 19.05.2017


 

Ochrona przed Ransomware WannaCry

Atak ransomware WannaCry odbił się szerokim echem w mediach na całym świecie.

Ponad 200 tys. komputerów zaatakowanych w 150 krajach robi wrażenie.

Ciężko oszacować jak wielkie koszty spowodował ten atak, zarówno w postaci okupu, jaki trzeba zapłacić za odzyskanie danych, jak i z powodu przerw w funkcjonowaniu zainfekowanych podmiotów.

Specjaliści i analitycy przewidują, że to nie koniec. Kolejne odmiany oprogramowania będą atakować użytkowników, którzy nie zdążą się przygotować. Krytyczne będą najbliższe tygodnie, gdy pomimo szerokiego nagłośnienia problemu nadal pozostało wielu użytkowników, którzy nie zabezpieczyli swoich systemów.

 

Bezpieczeństwo naszych partnerów jest dla nas bardzo ważne. Jako, że dysponujemy w naszej ofercie oprogramowaniem marki Sophos i ich flagowym produktem Intercept X, pragniemy podzielić się z Państwem BEZPŁATNĄ możliwością ochrony.

Intercept X to oprogramowanie, które w sposób proaktywny chroni przed kolejnymi odmianami złośliwego oprogramowania. Podobnie było podczas ostatniego ataku, gdzie użytkownicy Intercept X nie musieli czekać na aktualizacje i otrzymali pełną ochronę od samego początku ataku.

 

Pod poniższym linkiem znajdą Państwo 30-dniową, bezpłatną wersję oprogramowania Intercept X: sophos_trial

Dzięki niej zabezpieczą się Państwo przed najbliższymi atakami, które niewątpliwie nastąpią.

Warto działać jak najszybciej. Więcej o WannaCry można przeczytać w artykule na naszym blogu: jak walczyć

dodano: 18.05.2017


 

Sophos PROMOCJA!

Zdobądź 100% rabatu na urządzenie Sophos SG lub XG Firewall! Wystarczy, że do nowego urządzenia z serii przeznaczonej dla średnich przedsiębiorstw zakupisz do 3 letnie licencje bezpieczeństwa Fullguard.

 

Zdobądź 50% rabatu na produkty do ochrony stacji roboczych, urządzeń mobilnych i serwerów! Zapoznaj się z rozwiązaniami Sophos Endpoint, Mobile i Server Protection.

 

Szczegóły w linku poniżej zapraszamy

http://sophos-promo.fen.pl/

dodano: 16.05.2017